Maxime Brunel de la Gardine Côtes du Rhône er en fransk rødvin fra den sørlige delen av Rhône-dalen. Vinen produseres av det velkjente vinhuset Brunel Père et Fils -Château de la Gardine. Den er av Grenache, supplert med Syrah og gjerne litt Cinsault eller Mourvèdre.
Prøv den til pizza med sesongens kantareller som har en dyp, jordaktig og litt krydret egensmak som ofte smørdampes, noe som gir en fet og rik munnfølelse. Vinen har nok fylde og mørk bærfrisker til å matche denne tyngden, samtidig som de krydrede tonene i Grenache- og Syrah-druene harmonerer perfekt med soppens skogspreg.

Maxime Brunel de la Gardine Côtes du Rhône 2024
Vinen har en nyansert lukt med krydret preg av bringebær, morell og krekling, innslag av svale urter, lakris og kamfer. Smaken er fyldig med et ungt og litt balsamisk preg av modne røde og mørke bær, litt syltet frukt, kamfer og urter. Fargen er dyp rød med blåskjær. Den passer til storfe, lam og sau og storvilt og pizza med sopp.
Godt til Pris kr 169,90
Du finner oppskrift på «Hvit» pizza med skogsopp her >
appetitt.no/oppskrifter/hovedretter/gronnsaker-og-sopp