Fru Catharina M. Lysholm (1744-1815) var en svært dyktig forretningskvinne og en sentral person i Trondheims nærings- og selskapsliv. Hun eide andeler i flere forretninger, blant annet i Trondhjems Skibsværft. I tillegg eide hun middelaldergården Havstein, som hun utviklet til en praktgård med en sagnomsust park.
Fru Catharina Lysholm Aquavit hedrer en innflytelsesrik kvinne, som har vært med på å bane vei for andre kvinnelige entreprenører i Norge.
Denne akevitten har en mild, harmonisk duft av krydder med hovedvekt på karve og anis, samt forsiktige, integrerte sherry- og vanlje- toner fra fatlagringen. Akevitten er bløt og sødmefull, og derfor et godt alternativ for dem som synes tradisjonell akevitt kan være litt kraftig.
Den passer svært god til lette kjøttretter eller smaksrike vegetarretter.
Prøv Fru Catharina Lysholm som base i en lett og frisk drink toppet med tonic og god eplejuice.
.jpg)
Pris kr 317,90
Entreprenørskap og innovasjon preger Lysholms mer enn 200 år lange historie. Jørgen B. Lysholm Brænderi ble etablert i Trondheim i 1821 av forretningsmannen med samme navn. Han var kjemiker og den første i Norge som tok i bruk nye destillasjonsmetoder som ga både renere brennevin og en mer effektiv fremstillingsprosess. Brenneriet ble inter- nasjonalt anerkjent for produkter av særlig høy kvalitet og de originale reseptene fra Trondheim benyttes den dag i dag.